• اخبار

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: عشق و ارادت به اهل بیت(ع) بزرگترین پدیده جهان آفرینش است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: عشق و ارادت به اهل بیت(ع) بزرگترین پدیده جهان آفرینش است
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: عشق و ارادت به پیامبر گرامی اسلام(ص) و اهل بیت(ع) از بزرگترین و بی نظیرترین پدیده های جهان آفرینش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، آیت الله محسن اراکی پنجشنبه شب در مراسم شب شعر «رسول مهربانی» که در تالار همایش شهید سیدمرتضی آوینی قم برگزار شد گفت: عشق و ارادت به پیامبر گرامی اسلام(ص) و اهل بیت(ع) از بزرگترین و بی نظیرترین پدیده های جهان آفرینش است.

وی با بیان اینکه عشق به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در حوزه های گوناگون جلوه گری کرده و باعث رشد و شکوفایی انسان می شود، خاطرنشان کرد: پیاده روی اربعین از جمله پدیده های بی نظیری است که بر اساس این عشق الهی شکل گرفته و مورد حیرت جهانیان است.

مدرس سطوح عالی حوزه علمیه قم با بیان اینکه چرا مدعیان جامعه شناسی پدیده شگفت انگیز عشق به اهل بیت(ع) را، که از پدیده های سازنده و برتر اجتماعی است بررسی نمی کنند، گفت: این مسأله از جمله دلایلی است که نشان می دهد علوم انسانی غربی جهت دار است، وگرنه جا دارد که اهل فکر و نظر و اندیشه این پدیده شگرف را منصفانه مورد بررسی قرار دهند.

وی عشق و ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را موجب شکوفایی و بالندگی شعر و ادبیات در ایران و شعر عرب در عراق دانست و گفت: انرژی بی پایانی که در این عشق و محبت نهفته است، موجب تطهیر جامعه انسانی و به کمال رسیدن بشریت است.

آیت الله اراکی با اشاره به اینکه هرکس با اهل بیت(ع) آشنا شود، شیفته و شیدا شده و این عاشقی شیعه و غیرشیعه نمی شناسد، گفت: هر سجده کننده در برابر پروردگار متعال، پرتویی از نور و عشق محمد و آل محمد(ع) در دل اوست و نام و یادش زنده کننده دل ها و هدایت کننده نفوس است.

وی در پایان بر ضرورت شناخت و معرفت هرچه بیشتر نسبت به پیامبر اکرم(ص) و انوار الهی ائمه اطهار(ع) و بهره مندی از این نعمت بزرگ تأکید کرد و گفت: هر شاعری که در مدح و ثنای اهل بیت عصمت و طهارت(ع) شعر می سراید، بدون تردید مورد لطف و عنایت خداوند قرار گرفته است.

روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم
۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۹:۳۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500