اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم: اوقات فراغت جوانان با استفاده از ظرفیت هنر غنی‌سازی شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم: اوقات فراغت جوانان با استفاده از ظرفیت هنر غنی‌سازی شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با بیان این که اوقات فراغت جوانان و نوجوانان با استفاده از ظرفیت هنر غنی سازی شود گفت: در این زمینه باید برنامه ریزی بسیار گسترده ای ترتیب یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به نقل از خبرگزاری ایرنا (قم) سیدموسی حسینی کاشانی، روز پنجشنبه 30 خردادماه در آئین افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم افزود: تقویت فعالیت‌های هنری کانون‌های فرهنگی می‌تواند در غنی سازی اوقات فراغت نقش مؤثری داشته باشد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان در قم انجام شده است گفت: کارهای فرهنگی در مساجد و تلاش برای توسعه این فعالیت‌ها باید به محور فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم تبدیل شود.

حسینی کاشانی ادامه داد: ایجاد انگیزه در جوانان برای حضور گسترده آنان در مساجد وظیفه سنگین ائمه جماعت مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری است.

وی با اشاره به مشغله‌های جدید نسل جدید در فضای مجازی گفت: در شرایط کنونی، بسترسازی برای حضور جوانان و نوجوانان به مساجد کار ساده ای نیست ولی تحقق این موضوع به طور قطع در کاهش آسیب‌های اجتماعی و مصونیت اجتماعی بسیار مؤثر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ادامه داد: فراهم کردن شرایط برای حضور کودکان و تلاش برای ماندگاری آنها باید در صدر برنامه‌های مسئولان مساجد باشد.

حسینی کاشانی، بسترسازی برای جذب جوانان به مسجد را موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: در شرایط امروز که سوق یافتن جوانان به سمت بزه بسیار ساده و کم هزینه است باید جلوی برخی سخت گیری‌ها برای جذب حداکثری جوانان به مساجد کاهش یابد.

وی با اعلام حمایت از گروه‌های برجسته سرود و تئاتر مساجد تصریح کرد: این اداره کل آمادگی دارد در گام نخست از ۱۰ گروه سرود و ۱۰ گروه تئاتر که دارای فعالیت برجسته در مساجد هستند، حمایت مالی و معنوی کند.

طرح شناسایی و آموزش نوجوانان مستعد مداحی در قم اجرا می‌شود

دبیر کانون مداحان و شاعران آئینی قم نیز گفت: طرح شناسایی و آموزش نوجوانان مستعد مداحی در قم ویژه سنین ۱۳ تا ۱۸سال از ابتدای تیرماه در این استان آغاز می‌شود.

عباس حیدرزاده با بیان اینکه این طرح موجب خودکفایی مساجد و محله‌ها در حوزه مداحی خواهد شد افزود: ثبت نام این طرح از اول تیرماه در مرکز آموزش‌های کاربردی کانون مداحان و شاعران آئینی قم آغاز می‌شود و تا ششم تیرماه ادامه خواهد یافت و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۹ تا ۱۶ جهت ثبت نام به این مرکز مراجعه کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: همانگونه که قم ام القرای جهان شیعه است باید در حوزه تربیت مداحان در تراز انقلاب اسلامی نیز پیشگام در کشور باشد به گونه‌ای که مکتب مداحی این استان در سطح مکتب حدیثی آن باشد.

آئین افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم با عنوان «آسمانی‌ها با بچه‌های مسجد» با حضور مسئولان استان، ائمه جماعات مساجد و مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری در سالن همایش‌های اداره کل تبلیغات اسلامی قم برگزار شد.

 

۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۲۲
روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، خبرگزاری ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید