اخبار

وجود 1737 شغل برای کسب و کار در زمینه چاپ و نشر

وجود 1737 شغل برای کسب و کار در زمینه چاپ و نشر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم عنوان کرد: با ورود کسب و کار اینترنتی در زندگی امروزی باید بتوانیم مشاغل را از شیوه سنتی به سمت امروزی شدن پیش ببریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سیدموسی حسینی کاشانی در اولین نشست سلسله مباحث گفتگوهای فرهنگی به مثابه راهبرد مسئله با اشاره به وجود 1737 شغل برای کسب و کار در زمینه چاپ و نشر گفت: حمایت از اشتغال‌زایی در چاپ و نشر یکی از اهداف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اما باید بررسی کنیم که چرا کسب و کار فرهنگی در زمینه چاپ و نشر به معضلات رکود دچار شده است.

ایشان درباره تغییر مسیر مشاغل به سمت به روز شدن بیان کرد: تغییراتی که در بحث صنوف و ارتباط آن با کسب و کار اینترنتی پیش آمده است، باعث شده تا مشاغل به سمت تکنولوژی و فن‌آوری بروند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در بحث نمایشگاه رسانه دیجیتال ابراز کرد: توجه به رسانه‌های دیجیتال و فضای مجازی و بهره‌وری سبب‌ساز کسب و کار از شیوه سنتی به شیوه امروزی شده است که باید با توجه به ضرورت فضای مجازی در بین خانواده‌ها به این موضوع اهمیت داد.

حسینی کاشانی با توجه به عدم بروز بودن برخی از قوانین در این امور گفت: یکی از علت اشتباهات این است که سرعت پیشرفت زندگی رو به افزایش است و همیشه باید به دنبال آن باشیم که قوانین را به روز کنیم و البته ضروری است که کار کارشناسی انجام شود و راهی مطمئن برای جامعه فراهم کرده تا خروجی آن نیز به مرحله اجرا برسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت شناخت نیاز مخاطب در عرصه نشر اظهار داشت: عدم شناخت مخاطب در این زمینه باعث عقب ماندن از جامعه خواهد بود و اگر سلیقه مخاطب را نشناسیم، در گمراهی مسیر باز خواهیم ماند. 

۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۱
روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید