اخبار

نشان و سند هویت بصری کنگره شهدای استان قم رونمایی شد

نشان و سند هویت بصری کنگره شهدای استان قم رونمایی شد
نشان و سند هویت بصری کنگره شهدای قم با حضور مسئولین استانی در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، مسعود نجابتی در مراسم رونمایی از نشان و سند هویت بصری کنگره شهدای استان قم گفت: موضوع ایثار و شهادت از جمله موضوعات مهمی است که زبان و عناصر بصری از توصیف آن عاجز است و مجبور هستیم گاهی به شیوه های دیگری همچون تشبیه و تمثیل متوسل شویم.

وی تصریح کرد: شعر و خیالپردازی شاعرانه در طراحی نشان‌های هنری نقش ویژه‌ای دارد و ما نیز بیشتر از خیال پردازی‌های شاعرانه و تصویر پردازی‌های شاعران استفاده می‌ کنیم.

طراح سند هویت بصری کنگره شهدای قم خاطرنشان کرد: شعر یکی از قوی ترین صور خیالی است و ظرفیتی مهم در توصیف دارد، بسیاری از نمادهای زندگی از جمله نماد گل یاس توسط شاعری مثل مرحوم احمد عزیزی در مثنوی وی مورد استفاده شاعرانه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: ما نیز در کار گرافیک در فضای شهدا از این تصویر پردازی های شاعرانه استفاده کرده ایم به طوری که پرواز، پرنده، گل لاله و خورشید از فضای شعر اقتباس شده است.

مدیر کانون هنر شیعی عنوان کرد: توسل جستن از نمادها راهکاری مهم در استفاده از ابزار هنر است تا بتوان بهترین اثر را خلق کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما نیز در استان قم پیرو تاکیدات سردار شاهچراغی که خود شناخت عمیقی نسبت به هنر دارد به این کنگره دعوت شدیم و آمادگی خود را برای ارتقای آثار کیفی جشنواره اعلام کردیم و امیدواریم این قدمی کوچک در جهت معرفی شهدا باشد.

مسعود نجابتی افزود: موضوع ایثار و شهادت از جمله موضوعات مهمی است که زبان و عناصر بصری از توصیف آن عاجز است و مجبور هستیم گاهی به شیوه های دیگری همچون تشبیه و تمثیل متوسل شویم.

وی تصریح کرد: شعر و خیال پردازی شاعرانه در طراحی نشان های هنری نقش ویژه ای دارد و ما نیز بیشتر از خیال پردازی های شاعرانه و تصویر پردازی های شاعران استفاده می‌ کنیم.

۷ تیر ۱۳۹۹ ۲۳:۳۹
روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید