• شورای ساخت وحمایت تئاتر استان

جلسه اول : شورای ساخت و حمایت از تئاتر استان قم شروع بکار کرد. سرانجام پس از انتخاب اعضاء، در تاریخ چهارشنبه 14/ 4 /91 با حضور جناب آقای طبا مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سید رسول موسوی نژادیان معاون فرهنگی هنری اداره کل، رضا ابوذر مسئول انجمن هنرهای نمایشی قم، علی فرحناک عضو شورای نظارت بر تئاتر استان و مهدی نیک روش منتخب هنرمندان تئاتر استان در دفتر مدیر کل محترم برگزار شد. در این جلسه اهداف تشکیل این شورا توسط مدیر کل محترم عنوان شد که از جمله می توان به ایجاد عدالت در تخصیص بودجه برای تولید تئاتر در استان و همچنین کارشناسی شدن بودجه ها و برآوردهای پیشنهادی از سوی کارگردانان محترم می باشد. در ادامه آقای موسوی نژادیان مبلغ 000/000/000/1 ریال معادل یکصد میلیون تومان را در سال 91 به عنوان بودجه تئاتر استان اعلام و فرمودند هم برنامه های تئاتر از جمله آموزشی، برگزاری جشنواره استانی و ... و همچنین تولید نمایش در این بودجه می باشد که شورای ساخت می بایست برای آن برنامه ریزی کند؛ و در نهایت دیگر اعضاء شورا نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص عرضه داشتند.

جلسه دوم : دومین جلسه شورای ساخت و حمایت در تاریخ شنبه 17 / 4 / 91 در اداره کل فرهنگ و ارشاد قم با حضور تمامی اعضاء برگزار شد که اعضاء در خصوص تدوین یک آئین نامه دقیق و اصولی به مشورت نشسته و همچنین بودجه چهاردهمین جشنواره تئاتر استانی قم را نیز تعیین نمودند.

جلسه سوم : سومین جلسه شورای ساخت در روز یکشنبه به تاریخ 18 / 4 / 91 برگزار شد که علاوه بر تدوین آئین نامه، اعضا به بررسی چندین برآورد درخواستی از سوی گروه ها پرداخت و به نتایجی رسید.

  • اخبار انجمن هنرهای نمایشی استان قم

نمایش «لولومیا»
نمایش «لولومیا»
نمایش کودک «لولومیا» به نویسندگی آقای عباسی دوست قرین و به کارگردانی آقای سعید شجاع از تاریخ 12 الی 25 تیرماه 91 ساعت 19 واقع در شهرک قدس، خیابان چمران جنوبی، مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال اجرا می باشد. در این نمایش سعید شجاع، هادی افضلی، لیلا شاقی و رویا حسینعلی ایفای نقش می کنند.
پدر تئاتر ایران صحنه زندگی را وداع گفت
پدر تئاتر ایران صحنه زندگی را وداع گفت
در سوگ از دست دادن استاد گرانقدر حمید سمندریان، پدر تئاتر ایران، دل مان ابری، چشمان مان بارانی و تن مان سیاه پوش است. پدری که استاد بود و جور استادیش شیرین تر از مهر پدر. چه زیبا درس می داد زندگی را، چه در کلاس، چه در آثار عمیق هنرمندانه اش که همگی در ستایش زندگی بود.
ورک شاپ نمایشنامه نویسی با حضور استاد محمد یعقوبی
ورک شاپ نمایشنامه نویسی با حضور استاد محمد یعقوبی
انجمن هنرهای نمایشی استان با هدف تقویت استعدادهای جوان و نمایشنامه نویس استان قم در نظر دارد تا ورک شاپ نمایشنامه نویسی با حضور استاد محمد یعقوبی را برگزار نماید. این انجمن در گذشته علاوه بر فعالیتهای صورت گرفته در زمینه بالا بردن سطح ارتقاء نمایشنامه نویسی در استان همچون برگزاری مسابقات نمایشنامه نویسی، کارگاه های نمایشنامه خوانی، ورک شاپ استاد علیرضا نادری و اکنون استاد محمد یعقوبی، در نظر دارد تا پس از ورک شاپ نمایشنامه نویسی برنامه های دیگر خود را در این زمینه به صورتی هدفمندتر پیش ببرد.
ورک شاپ فن بدن با حضور استاد رضا کشاورز
ورک شاپ فن بدن با حضور استاد رضا کشاورز
انجمن نمایش که از اولین روز تیرماه «ورک شاپ بدن» خود را با حضور استاد رضا کشاورز برگزار کرده بود، در تاریخ 25 / 4 / 91 سومین جلسه خود را حضور استاد کشاورز و هنرجویان این ورکشاب در نگارخانه شمسه برگزار نمود. در این کارگاه که جمعی از علاقمندان تئاتر به رشته شناخت بدن بازیگر حضور داشتند به حرکات مورد نیاز بازیگر پرداختند و این امر مهم را مورد بررسی قرار دادند.